مقایسه خودرو جک s5 با هایما s7

مقایسه خودرو جک s5 با هایما s7

خودروهای چینی در چندسال اخیر جایگاه ویژه‌ای در بازار پیدا کرده است. بخش زیادی از این اعتبار مدیون قیمت بالای خودروهای داخلی و آپشن‌های محدود آن است. در ابتدای ورود خودروهای چینی به ایران اعتماد به آنها بسیار پایین بود و تنها به چشم یک گزینه ارزان قیمت اما بی‌کیفیت به آن نگاه می‌شد. با این حال با گذشت سال‌ها، امروزه می‌توان خودروهای چینی را رقیب سرسخت محصولات داخلی دانست که برای خودشان اعتبار ویژه‌ای دست و پا کرده‌اند. بنابراین در این مقاله به دنبال مقایسه خودرو جک s5 با هایما s7 رفتیم که یکی از گزینه‌های قدرتمند بازار و رقیب نمونه‌های خارجی و ایرانی دیگر برای خرید است.

مقایسه خودرو جک s5 با هایما s7

خودرو جک s5 و هایما s7، کراس اوورهای پیشرو

تا قبل از ورود این خودروها به بازار ایران بخش کراس اوورها در یک رکود اساسی درحال غرق شدن بود. وقتی سال ۱۳۹۴ شرکت کرمان موتور برای اولین بار خودرویی به نام جک s5 را روانه بازار کرد کسی انتظار نداشت که با چنین استقبالی رو به رو شود. با این حال خودرو جک s5 توانست با پیشرانه ۲ لیتری توربوچارجر خود دل مشتریان زیادی را به دست آورد و بازار ایران را نیز از رکود بیرون بکشد. این خودروی چینی کراس اور به سرعت به دلیل امکانات بالا و کیفیت مناسب حتی توانست با مدل‌های کره‌ای وارد رقابت شود و به راحتی مدل‌های ایرانی را نیز از سر راه بردارد.

استقبال از این مدل چینی باعث شد که کراس اورهای چینی دیگر نیز راه خود را به بازار ایران پیدا کنند. ایران خودرو که قصد نداشت از این بازی پرسود عقب بنشیند با خودروی با هایما s7 توربو وار رقابت شد. علاوه بر این تیگو ۷ نیز توسط شرکت مدیران خودرو وارد بازار ایران شد و توانست به نفر سوم رقابت کراس اورهای ایران تبدیل شود. در مقایسه مقایسه خودرو جک s5 با هایما s7 نباید فراموش کنیم که این سه مدل بهترین کراس اورهای شهری ایران در حال حاضر هستند.


مقایسه خودرو جک s5 با هایما s7

کرمان موتور و ایکو رقیبان سرسخت

کرمان موتور یکی از شرکت‌های باتجربه در زمینه واردات ماشین است که مدت زمان زیادی نیز در این زمینه به فعالیت مشغول بوده است. ابتدای فعالیت این شرکت با برند محبوب هیوندای کره جنوبی بوده که باعث شده در میان مردم به محبوبیت بالایی دست پیدا کند. با سخت شدن تحریم‌ها و مشکلات واردات خودرو این شرکت نیز مانند هر شرکت دیگری به دنبال جایگزین‌های چینی رفت. نکته قابل توجه این بود که کرمان موتور حتی در این شرایط نیز سعی کرد به دنبال تولید کننده خوش نامی باشد و در میان این جستجو برند جک را انتخاب کرد. این برند یکی از برندهای خودروسازی چین بوده که تقریبا می‌توانست با نمونه‌های خارجی رقابت کند.

شرکت ایکو (ایران خودرو) نیز در این میان برای رقابت به سراغ برند کمتر شناخته شده دیگری رفت و کراس اور S7 نتیجه این جستجو بود. این خودرو در ابتدای عرضه پیشرانه توربو نداشت و بعدها در مدل فیس لیفت خود به این ویژگی مجهز شد.

هایما از نظر زمان ساخت از جک قدیمی‌تر است و تاریخ ساخت آن به ۲۰۱۰ باز می‌گردد. البته این خودرو در سال ۲۰۱۳ یک بازنگری طراحی را تجربه کرده و با موتور توربو به ایران راه یافت. در حالی که جک s5 خود تولید سال ۲۰۱۳ است و نسخه فیس لیفت آن هنوز وارد بازار ایران نشده است. بنابراین مقایسه خودرو جک s5 با هایما s7 را از نظر سال طراحی می‌توان برابر در نظر گرفت.

مقایسه خودرو جک s5 با هایما s7، دو طراحی کاملا متفاوت

 در مقایسه خودرو جک s5 با هایما s7 از نظر طراحی خارجی نمی‌توان به نقاط تشابه زیادی دست پیدا کرد. هایما s7 توربو در مقایسه با نسخه قبلی خود تغییرات جزئی داشته است. نسخه فیس لیفت نیز مانند نسخه قبلی طراحی خشن و زمختی دارد که آن را بیشتر شبیه به یک مدل شاسی بلند می‌کند تا کراس آور. البته این بخش از طراحی در هایما s7 کاملا خودخوانده است. زیرا این برند با استفاده از خطوط صاف و یکدست و عدم به کارگیری قوس و شکست سعی کرده تا به ظاهر ماشینش مدل شاسی بلند بدهد تا شیک‌تر به نظر برسد. البته این موضوع در خریداران ایرانی نیز بسیار تاثیرگذار بوده است.

استفاده از المان‌های خشن کننده‌ای مانند جلوچنجره کرومی و چراغ‌های کشیده بخش آگاهانه‌ای برای ایجاد یک ظاهر کلاسیک و پرابهت است. چیزی که جک s5 سعی کرده خلاف آن را به ارمغان بیاورد. طراحی جک s5 کاملا متفاوت از هایما است. طراحان این ماشین قصد داشتند تا با استفاده از خطوط منحنی و قوس‌های بسیار زیاد طراحی اسپورتی به ماشین هدیه کنند که تا حدود زیادی نیز موفق بوده‌اند. راز ماندگاری این ماشین در بازار ایران نیز همین دقت در طراحی و متمایز بودن است. چراغ‌های ماشین ال ای دی هستند که حس لوکس بودن را القا می‌کند. چراغ‌ها و جلو پنجره تناسب درخور توجهی دارد و در نگاه اول ایجاد یک کل منسجم از اجزای ماشین است که جلب توجه می‌کند.

هایما s7 بر روی کاغذ نیز از نظر ابعاد کمی بزرگتر است. که نشان از ظاهر خشنی دارد که از عمد سعی شده بزرگتر به نظر برسد. درحالی که جک s5 سعی کرده تا ظاهر اسپورت و کراس اور خود را حفظ کند.

طراحی داخلی در حد قابل قبول

مدت زمان زیادی از پیشرفت صنعت خودروسازی چین نگذشته و در مقایسه خودرو جک s5 با هایما s7 این مورد نباید از نظر ما دور بماند. با این حال معمولا آپشن‌ها و جزییات خودروهای چینی با محصولات خارجی دیگر مقایسه می‌شود که خود نشانه پیشرفت این صنعت در چین است.

فضای داخلی خودرو جک s5 و  هایما s7 از آنجایی که تقریبا جدید نیست با حداقل‌های چینی شباهت زیادی به هم دارد. هر دو مدل از پلاستیک خشک بهره گرفته که حس و ظاهری ارزان قیمت به محصول می‌دهد. که البته در مقایسه با خودروهای داخلی بازهم برنده است. طراحی آپشن‌های داخلی قرینه است و کلیدهای کنترلی، سیستم پخش و سیتم تهویه هوا با توجه به قیمت محصولات کافی است. با این حال در این بخش خودروی s7 هایما کمی ساده‌تر و البته شلوغی کمتری دارد.

به طور کلی نمای داخلی جک s5 به هایما s7 برتری دارد. طراحی خودروی جک یکپارچه‌تر و اسپورت‌تر است. جک به دو نمایشگر دیجیتالی کوچک در وسط دو نمایشگر آنالوگ مجهز شده که در مقایسه با هایما و نشانگرهای کاملا آنالوگش یک برتری نسبی است. هایما یک مدل تریم دو رنگ نیز دارد که شاید از نظر استفاده از دو رنگ متمایز کمی چشم نوازتر است. صندوق هر دو ماشین تقریبا برابر است و جک اس ۵ با ۵۰۵ لیتر در این بخش نیز برتری دارد و هایما در عوض فضای داخلی بزرگتری ارائه می‌دهد.

مقایسه خودرو جک s5 با هایما s7

مشخصات فنی کاملا رقابتی

از ظاهر بیرونی و داخلی که بگذریم در بحث مقایسه خودرو جک s5 با هایما s7 می‌رسیم به مشخصات فنی. جایی که هر دو ماشین تقریبا نزدیک به هم حرکت می‌کنند. اگرچه نسخه معمولی هایما s7 از نظر توان فنی کشش قابل قبول را نداشت ولی نسخه توربو توانست با پیشرانه ۱.۸ لیتری و چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ به رقیبان خود نزدیک شود. این خودرو با ۱۷۰ اسب بخار در دور ۵۵۰ و گشتاورد ۲۳۰ نیوتون متر در دور ۴۵۰۰ نسبت به نسخه قبلی بهبود قابل توجهی پیدا کرد. علاوه بر این گیربکس دستی نیز جای خود را به گیربکس شش سرعته اتوماتیک داد. این خودرو قادر است سرعت ۰ تا ۱۰۰ را تنها در ۱۰.۵ ثانیه طی کند و در عوض مصرف سوخت بالای ۹.۵ در هر ۱۰۰ لیتر را در کارنامه خود دارد.

S5 از همان زمان عرضه پرقدرت وارد بازار شد. پیشرانه ۲.۰ لیتری توربو شارژر با دو گیربکس شش سرعته دستی و شش سرعت دو کلاچ اتوماتیک گزینه بسیار جالبی برای خریداران بود. سرعت ۰ تا ۱۰۰ این ماشین کمتر از همتای خود به میزان ۱۰.۳ ثانیه است. مصرف سوخت خودرو نیز کمی پایین‌تر و ۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. این ماشین قادر است ۱۷۴ اسب بخار در دور ۵۲۰۰ تولید کند و که برای یک کراس اور ارقام بسیار خوبی است.

کلام آخر

در میان بازار محدود کراس اورهای ایران تصمیم گیری در مورد بهتر بودن یک مدل براساس برتری در جزییات کار بسیار سختی است. حقیقت این است که نمی‌توان گفت در مقایسه خودرو جک s5 با هایما s7 کدامیک به هم برتری دارند. بهتر است قبل از خرید به نیاز و سلیقه شخصی خود توجه کنید. اگر یک کراس اور جمع و جور با ظاهری اسپورت نیاز دارید سراغ جک اس ۵ بروید و اگر می‌خواهید از یک کراس اور با ظاهری یک شاسی بلند لذت ببرید به سراغ هایما اس ۷ بروید. از نظر مشخصات فنی هر دو خودرو تقریبا در یک رده هستند و نباید در این زمینه ذهن خود را درگیر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *