مازراتی MC20 رسما معرفی شد

مازراتی در سال ۲۰۱۴، کانسپتی را معرفی کرد و قول داد که به زودی نسخه تولیدی از آن را روانه بازار کند. این کانسپت، آلفیری نام داشت اما اکنون خبری از آن نیست و مازراتی محصول جدیدی با نام MC20 را به شکل رسمی معرفی نموده. با دورهاتو همراه باشید.

MC20 شباهت زیادی به آلفیری ندارد اما از یک موتور ۶ سیلندر قدرتمند و نیز جدیدترین تکنولوژی‌ها بهره می‌برد و قرار است در سه نسخه بنزینی، الکتریکی و کانورتیبل عرضه شود.

مازراتی برای MC20 از یک موتور جدید قدرت می‌گیرد. این موتور ۳.۰ لیتری و ۶ سیلندر توئین توربو است و می‌تواند ۶۲۱ اسب بخار قدرت و ۷۲۹ نیوتن متر گشتاور تولید کند. برای انتقال این قدرت یک جعبه دنده ۸ سرعته دو کلاچه اتوماتیک در نظر گرفته شده که MC20 را قادر می‌سازد در مدت ۲.۹ ثانیه پس از حرکت از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. حداکثر سرعت آن هم به ۳۲۳ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.


مازراتی MC20 در نسخه الکتریکی هم تمام ویژگی‌ها و تکنولوژی‌ها را به همراه خود دارد. البته ایتالیایی‌ها جزئیات مربوط به آن را اعلام نکرده اما می‌دانیم شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر آن برابر با ۲.۸ ثانیه است و می‌تواند تا حداکثر سرعت ۳۱۰ کیلومتر بر ساعت به شتاب گیری ادامه دهد. به علاوه اینکه با یک بار شارژ کامل قادر است مسافت ۳۲۳ کیلومتری را طی کند.

مازراتی براس توسعه شاسی MC20 با دالارا همکاری کرده و در نهایت این خودرو را به مدت ۲۰۰۰ ساعت در تونل باد مورد آزمایش قرار داده است. در نمای جلو، جلو پنجره شبکه‌ای را مشاهده می‌کنیم و چراغ‌های LED آن هم تا روی گلگیرها امتداد پیدا کرده‌اند.

در نمای عقب چراغ‌های باریک افقی جلب توجه می‌کنند و خروجی‌های اگزوز دوگانه در زیر محصل نصب پلاک دیده می‌شوند و یک دیفیوزر فیبر کربنی بزرگ در زیر آن تعبیه شده است.

مازراتی به شکل قابل توجهی از فیبر کربن در بدنه و نیز در کابین MC20 استفاده کرده است. به عنوان مثال، ستون وسط، شیفترهای تعویض دنده و بخشی از فرمان، همگی با فیبر کربن ساخته شده‌اند و سایر بخش‌های کابین از جمله صندلی‌ها، داشبورد، پنل درها، از ترکیب آلکانترا و چرم هستند.

مازراتی MC20 به صورت استاندارد یک نمایشگر ۱۰.۳ اینچی برای سیستم اطلاعات و سرگرمی مازراتی و یک نمایشگر ۱۰.۳ اینچی را برای صفحه آمپر در خود گنجانده. بدون شک، MC20 بیش از هر مازراتی دیگری تکنولوژی و امکانات در خود گنجانده است.

قیمت مازراتی MC20 در نسخه پایه، ۲۱۰ هزار دلار اعلام شده است.

اشتراک گذاری

۱ یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *