صادرات خودروهای ایرانی به سنگال – آفریقا

صادرات خودرو یکی از بهترین و سریع ترین روش ها برای تامین ارز مورد نیاز، جهت واردات قطعات و مواد اولیه در همین صنعت خودروسازی کشور می باشد.

اما متاسفانه تحریم های یک‌جانبه علیه کشور ایران و از طرف دیگر، مشکلات مالی کشور هدفی که صادرات به آن صورت می گیرد مشکلات زیادی را با خود به همراه داشته است. در ادامه با دورهاتو همراه باشید.

با وجود آن که سوریه و عراق دو بازار هدف ایران، برای صادرات خودروهای ایرانی، آن را رد کرده و نپذیرفته اند، گویا قرار بر این است که صادرات خودرو های ایرانی به آفریقا را داشته باشیم. صادرات به منطقه ای که سال ها است در تامین برق خود مشکل دارد.


حال به راستی صادرات خودروهای ایرانی به آفریقا محقق خواهد شد؟

امرالله امینی، عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه و کارشناس حوزه خودرو سال پیش گفت: کشور سنگال توانایی نیروگاه و تامین چنین برقی را ندارد و اگر مشکلی به وجود آید، تنها به دلیل انتخاب و اقدام نادرستی است که بدون بررسی اقتصادی و مالی به وجود آمده است.

اما گویا قرار است مدیرعامل ایران خودرو دو روز دیگر به افریقا رفته، تا خط تولید خودرویی که سال ها متوقف شده است را دوباره راه‌اندازی کند. این خبر را حسن ذاکری، نماینده خودروسازان ایرانی در افریقا مطرح کرده است.

قیمت خودرو در افریقا چند است؟!

با آن که اکثریت معتقد اند خودروهای ایرانی برای خارجی ها ارزان تر تمام می شود، اما واقعیت این گونه نیست.

به علت هزینه حمل و نقل، هزینه تمام شده برای خریداران خارجی بیشتر شده و در نتیجه خودروهای ایرانی در  بازار های صادراتی مثل عراق و افریقا گران تر از خود ایران خواهد بود.

قیمت خودروهای صادراتی ذاکری گفت: قیمت رانا پلاس در آفریقا حدود ۱۲ هزار دلار معادل ۳۳۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، دنا پلاس حدود ۱۶ هزار دلار معادل ۴۴۳ میلیون تومان و هایما اس ۷ با قیمت ۲۲ هزار دلار معادل ۶۱۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. (معادل ریالی این خودروها با دلار صرافی ملی یعنی ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان محاسبه شده است.)

 

این در حالی است که براساس برآوردها رانا پلاس در بازار ایران با قیمت ۲۷۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. دنا اتوماتیک نیز ۴۸۵میلیون تومان قیمت دارد.

چه خودروهایی در سنگال قرار است تولید شوند؟

ذاکری با اشاره به صادرات خودرو به افریقا می گوید: در دو روز آتی قرار است خط تولید خودروهای ایرانی با حضور مدیرعامل ایران خودرو افتتاح شده و خودروهای هایما، دنا اتومات، سورن، رانا پلاس و تارا به تولید برسند.

ذاکری ادامه داد: خط تولید ایران در سنگال مدت طولانی است که متوقف شده است اما قرار است این خط تولید به زودی دوباره آغاز به کار کند و این بار در کنار خودروهای سبک نام برده شده، خودروهای سنگینی مثل مینی بوس و اتوبوس نیز به تولید برسند.

تمامی این اخبار و تصمیمات در حالی است که فرزاد پیلتن، مدیر کل دفتر عربی و افریقای سازمان توسعه و تجارت اظهار کرده است که: فعالیت سایت خودروهای مشترک ایران و افریقا مدت طولانی است که متوقف شده است و اینکه قرار است در این بازار چه تعداد خودروی ایرانی صادر شوند هنوز مشخص نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *