بازار خودرو

واقعا راهکاری برای کاهش قیمت خودرو در بازار وجود ندارد؟!

در چند ماه گذشته از سال جاری، بازار خودرو در التهاب به سر برده است. این در حالی است که رکود در عمل معاملات خودنمایی می کند و هنوز برخی فروشندگان نرخ های نجومی و به دور از انتظار برای خودروها اعلام می کنند.

در گذشته بار ها و بار ها نظاره‌گر سیاست های نادرست و اشتباهی مثل مخدوش کردن قیمت در آگهی های اینترنتی و یا عدم پیگیری و رسیدگی عرضه کنندگان، به دلیل کاهش قیمت، توسط خودروسازان بوده ایم که هیچ کدام باعث بازگشت صنعت خودرو به روال قبل و رسیدن به آرامش در صنعت خودرو نشده اند و حتی هیچ یک از این روش ها و قیمت گذاری ها مورد تایید کارشناسان و فعالان واقعی بازار واقع نشده است. آن ها از این سبک، تنها برای کسب سود بیشتر در این آشفته بازار برای برخی از طمع کاران یاد می کنند که نه تنها هیچ تغییری در بازار ایجاد نمی کند بلکه بیشتر باعث آشفتگی می شود.

اما سوال اصلی و مهم این روز ها آن است که واقعا هیچ راهکاری برای کنترل و کاهش قیمت خودرو، برای بازگشت به ثبات در بازار وجود ندارد؟! و اما دورهاتو قصد دارد به علل و راهکار های این وضعیت موجود بپردازد.


یکی از اصلی ترین عواملی که باعث آشفتگی بیش از حد این روز های بازار شده است، رشد روز افزون نرخ ارز است. فضای روانی که بر بازار خودرو حاکم شده است،  نشات گرفته از افزایش قیمت دلار بوده و این تاثیرگذاری باعث تغییر و اثرگذاری بر روی قیمت خودروهای وطنی نیز شده است به طوری که پراید به عنوان خودروی کف بازار با بیش از ۱۶۰ میلیون تومان هم در بازار عرضه شد و به فروش رسید.

جناب آقای روح الله طالبی کارشناس صعنت خودرو گفت:

از دسته چالش های جدی این روزهای خودروسازان، عدم برابری در عرضه و تقاضای خودرو است. در طی سال ۱۳۹۰ خودروسازان حدود ۱.۶۰۰.۰۰۰ دستگاه خودرو تولید کرده و وارد بازار کردند، این در صورتی است که امسال تولیدات ما به حداقل ۱.۰۰۰.۰۰۰ دستگاه رسیده است.

این کارشناس خودرو گفت:

عرضه بسیار کم و به اصطلاح قطره چکانی، توسط شرکت های ایران خودرو و سایپا باعث همین کاهش قدرت خرید و افزایش قیمت در بازار موجود شده است.

و اما طالبی ادامه داد:

وعده ای از طرف وزارت صمت داده شده بود که تا سال ۱۴۰۴ به تولید نردیک ۳.۰۰۰.۰۰۰ دستگاه خودرو در سال خواهیم رسید، اما نحوه ی اجرای این وعده را ما نیز از خود وزارت صنعت خواستاریم و منتظر پاسخگویی هستیم.

(اما کارشناسان در این خصوص معتقد اند، کاهش قیمت به هیچ صورت اتفاق نمی افتد مگر اینکه سیاست هایی مثل اصلاح یا حذف قیمت گذاری دستوری و افزایش تیراژ تولید در پیش گرفته بشود.)

طالبی ادامه داد: تا سال آینده اگر بتوانیم تولیدات خود را به ۱.۶۰۰.۰۰۰ دستگاه برسانیم، در مسیر تعادل بین عرضه و تقاضا قرار می گیریم و همچنین می توانیم قیمت های حبابی کنونی که در بازار وجود دارد را از بین ببریم. قیمت های موجود در بازار امروز باید بیش از آنچه ارزش خودرو است باید کاهش پیدا کند.

سعید موتمنی

پیش بینی افت قیمت‌ها و تشدید رکود

در این خصوص امیر حسین کاکایی استاد دانشگاه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت گفته است:

در خوشبینانه ترین حالت ممکن، دلار در حدود ۲۰ هزار تومان می ایستاده و نباید به یک باره انتظار افت شدید قیمتی را داشته باشیم.

وی در این خصوص تاکید کرد نظام اقتصادی هر کشور متشکل از مردم، مسئولان و شرکت های بزرگ و کوچک است و این روزها همگی به گونه ای هوشمندانه و منسجم عمل می کنند.

و مهم تر از همه تاکید کرد مردم در سال های گذشته با تورم دو رقمی نیز به گذران زندگی خود پرداخته اند و در این دو سال گذشته این تورم حتی به سه رقم هم نزدیک شده است بنابراین مردم در این وضعیت موجود و یا در عکس آن نیز می توانند دوام بیاورند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *