تویوتا GR یاریس H2 با قوای محرکه هیدروژنی

یاریس H2 (با قوه محرکه هیدروژنی) توسط برند تویوتا معرفی شد

تویوتا GR یاریس H2 با قوای محرکه هیدروژنی

تویوتا GR یاریس H2، از دسته ی هاچبک ها با پیشرانه ی هیدروژن-درون سوز است. که در واقع اهداف آینده ژاپنی ها در کلاس هاچبک های داغ و چهار چرخ محرک را به خوبی نشان می دهد. در ادامه با سامانه تخصصی دورهاتو همراه باشید.

ایده بزرگ پشت این طرح نشان دهنده تعهد و مسئولیت شرکت تویوتا، در رابطه با توسعه قوه محرکه هیدروژنی، به عنوان بهترین جایگزین برای پیشرانه های تمام الکتریکی است.

چند ماهی هست که شرکت تویوتا بر روی فناوری هیدروژن-درون سوز در حال آزمایش و بررسی است و برای آزمایشات خود، از نسخه اصلاح شده کرولا تورنینگ بهره گرفته است.


این خودرو از پیشرانه ۳ سیلندر ۱.۶ لیتری توربوی  GR یاریس است، که در مسابقات سوپر تایکیو ژاپن نیز حضور داشته است.

یاریس GR

تویوتا، این خودروساز ژاپنی اعلام کرده است فناوری هیدروژن-درون سوز، این اجازه را به خودروها می دهد تا با هزینه ای هرچند اندک به خودروها و محصولاتی بدون تولید آلایندگی تبدیل شوند. همچنین دیگر خودروسازان نیز می توانند با بهره گیری از این تکنولوژی و فناوری، از سرمایه گذاری های سنگین و بسیار زیاد در زمینه توسعه و تولید دوری کرده و از دانش موجود در زمینه پیشرانه های درون سوز استفاده کنند.

مدیر عامل تویوتا اروپا، مت هریسون می گوید: استفاده از این فناوری و تکنولوژی به برند تویوتا این امکان را داده است تا در صنعت خودروسازی، خودروهایی با حداقل آلایندگی و شاید با آلایندگی صفر را وارد بازار کند و این در صورتی است که از هیچ نیروی الکتریکی در این خودروها بهره برده نشده است. در کنار تمامی این ویژگی ها ما حتی سعی در حفظ سرعت و صدای دلنشین پیشرانه های درون سوز برای طرفداران نیز بوده ایم.

او اضافه میکند: یک موسیقی دلنشین برای گوش‌ها، به ویژه برای افراد ماشین باز اصیل است!

GR یاریس H2 از قوای محرکه ای که در کرولا مسابقه ای بهره  برده شده است، استفاده میکند و حداقل تغییرات را به نسبت نسخه اصلی استاندارد دارد.

این خودرو نیز از همان سخت افزار و روند سوخت گیری نسخه تولیدی میرای بهره برده است، تغییرات فنی که در این خودرو صورت گرفته است باعث تقویت بلوک سیلندر، که به معنای شدیدتر سوختن هیدروژن از بنزین است، سوپاپ های جدید و سیستم تزریق شده است.

تویوتا GR یاریس H2

رئیس بخش قوای محرکه این برند خاطرنشان کرده است که با بهره گیری از این قوای محرکه به مصرف سوختی مشابهی دست یافته اند.

این مدیر ارشد گفته است:

در ابتدای کار مشاهده گر کمی لرزش و صدا بودیم، به همین دلیل دید مشخصی نسبت به این موضوع داشتیم. یکی از مواردی که قصد داشتیم در این رابطه شرح دهیم، مقایسه تکنولوژی سلول سوختی است که بسیار ساکت بوده و برای مصرف کنندگان هنوز هم حس اسپورت بودن این پیشرانه درون سوز را یادآور می شود.

او افزود:

در مراحل اولیه این پیشرانه حالت کانسپت دارد، دلیل استفاده ما از موتور اسپورت در این پیشرانه برای پیدا کردن چالش ها و سپس تلاش برای بهبود و ارتقاء سطح این فناوری بوده است.

هنوز برند تویوتا تولید GR یاریس H2 را مورد تایید قرار نداده است اما به گفته هریسون این فناوری باعث حمل و نقل بدون آلایندگی و آلودگی، در آینده ای نزدیک خواهد بود.

او اظهار داشته است:

پیام اصلی GR یاریس H2 این است: در آینده‌ای بدون آلایندگی، ما هنوز هم توانایی لذت بردن از سواری هایی مشابه خودروهای امروزی را داریم.

نمای داخلی خودرو یاریس H2

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *