خودروسازان

شرایط فروش اقساطی برای خودروسازان

اکنون به دلیل اصلاح قیمت ها در بازار، انتظار می رود خودروسازان شروع به فروش اقساطی محصولات خود کنند.

مورد اطمینان‌ترین روش برای رسیدن خودرو به دست مصرف کننده نهایی، در واقع فروش اقساطی بدون واسطه و امکان واگذاری به غیر است.

دلیل این اطمینان خاطر، تمایل نداشتن دلالان برای شرکت در این طرح‌هااست. بنابراین متقاضی واقعی اقدام به خرید خودروی مورد نظر خود کرده و خودروی خود را مستقیما از کارخانه با سود بانکی معقول و مناسب دریافت خواهد کرد. در ادامه با دورهاتو همراه باشید.


فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با توجه به نشست خود با وزیر صمت که با موضوع گرانی قیمت خودروها تشکیل شده بود گفت: در این جلسه سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت احضار کرده است افزایش قیمت خودرو در صورتی اتفاق می افتد که ۱۵ درصد کاهش در هزینه تمام شده تولیدات داشته باشیم.

حجت اله فیروزی درباره افزایش قیمت خودرو، گفت: کمیسیون صنایع و معادن مجلس به طور مداوم تاکید بر الزام واردات مدیریت شده خودرو، به منظور تنظیم بازار و همچنین تامین نیاز جامعه داشته است و دلیل این واردات، کم بودن میزان تولید و عرضه به نسبت تقاضای بسیار زیاد در بازار است.

نماینده مردم فسا در مجلس در مورد قیمت خودرو، افزود: براساس اسناد و صورت های مالی و حسابرسی، در صورت کمک نکردن به خودروسازان، به دلیل انباشت حدود ۸۵ هزار میلیارد زیان ، همگی ورشکسته شده و سهام داران حقیقی و حقوقی آن ها نیز با مشکل مواجه خواهند شد.

وی با توجه به حمایت از تولید داخلی به این نکته نیز اشاره کرد که هزینه های سربار و مازاد خودروسازان، نباید از مردم و خریداران نهایی دریافت شود و اظهار داشت که خودروی داخلی باید با قیمتی منصفانه به دست آن ها برسد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم دو راهکار برای رسیدن خودرو با قیمتی منطقی و مناسب به دست مصرف کننده داشت:

  • افزایش قیمتی که در حال حاضر دولت، انتخاب کرده است و یا …
  • کاهش هزینه های تمام شده برای خودروسازان

وی ادامه داد: از آنجایی که کاهش قیمت تمام شده ضرورتی است که سریعا باید پیگیری شود، بنابراین در کمیته‌ای متشکل شده از کمیسیون صنایع و معدن مجلس و وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور رسیدن خودروها به قیمت مقرون به صرفه و مناسب و دادن راهکار برای کاهش هزینه تمام شده خودروسازان، تشکیل شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با توجه به نشست خود با حضور وزیر صمت، خاطر نشان شد که طبق اظهارات جناب آقای سید رضا فاطمی امین تنها زمانی اجازه افزایش قیمت خودرو را داریم که در ابتدا هزینه تمام شده تولیدات را به  ۱۵درصد کاهش دهیم.

فیروزی نیز اضافه کرد: اگرچه قیمت خودرو افزایش یافته است اما این رشد قیمتی نباید شامل حواله داران خودرو نیز بشود. همچنین در کنار این افزایش قیمت باید روش اقساطی را نیز برای افرادی که قدرت خرید کمتری دارند در نظر گرفت تا در نتیجه تمامی خریداران نهایی موفق به خرید خودروی مورد نظر بشوند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *